5 soļi radiatoru, dvieļu žāvētāju nomaiņai

5 soļi radiatoru, dvieļu žāvētāju nomaiņai

Vasara ir īstais laiks, kad laiks aizdomāties par siltumelementu remontu, gadījumā, ja tie savu mūžu jau nokalpojuši. Tas ļaus apkures sezonā ieekonomēt uz siltuma rēķinu izmaksām, jo nereti jauni radiatori ļauj samazināt kopējās siltuma izmaksas. Tāpēc plānojiet veikt dvieļu žāvētāja nomaiņu vanassistabā vasaras sezonā. Kā pareizi organizēt sildķermeņu nomaiņu dzīvoklī, iesaka speciālists, Civinity grupas uzņēmuma AS Hausmaster dzīvojamo māju pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Ardis Pāvilsons.

 

1. Kad ir pienācis laiks veikt radiatoru maiņu. Radiatoru dzīves ilgums ir līdz 50 gadiem, tomēr jau 20 gadu vecam radiatoram ir lielākas iespējas piedzīvot apkures sistēmas avārijas situāciju. Ja radiatori ir bojāti, sarūsējuši, neestēstiska izskata, nesilda pilnā apmērā vai nespēj nodrošināt komfortablu temperatūru telpā – jebkura no šīm pazīmēm liecina par to, ka ir laiks veikt radiatoru nomaiņu.

2. Sezonalitātes ievērošana. Sildķermeņus mainīt apkures sezonas laikā ir aizliegts. Tādēļ vasara (no 1. maija līdz 1. oktobrim) ir piemērotākais laiks, kad plānot un veikt maiņas darbus.

3. Tehniskais projekts. Pirms sildķermeņu nomaiņas darbiem, nepieciešams izstrādāt tehnisko projektu. To izstrādā sertificēts siltumapgādes projektēšanas speciālists, veicot dzīvokļa siltuma zuduma aprēķinu un uz tā pamata izvēlas jauno sildķermeņu izmēru, tipu un pieslēguma shēmu. Projekta izstrāde garantē ne tikai tehniski pareizu sildķermeņu nomaiņu, lai tā neietekmētu turpmāku apkures sistēmas funkcionēšanu, bet arī ļauj veikt precīzāku aprēķinu, lai ekonomija uz sildķermeņu nomaiņu būtu lielāka.

4. Sasakaņošana ar apsaimniekotāju. Izstrādātais tehniskais projekts ir jāsaskaņo ar apsaimniekotāju vai pārvaldnieku. Lai pēc saskaņojuma saņemšanas varētu sākt radiatoru nomaiņu, ir nepieciešams veikt apkures sistēmas attiecīgo stāvvadu atslēgšanu un izstukšošanu, bet pēc darbu pabeigšanas, apkures sistēmu atjaunot.

5. Izvēlies labu meistaru. Plānojot radioatoru vai dvieļu žāvētāju montāžu un demontāžu, uzticiet to veikt sertificētam speciālistam vai uzņēmumam, lai izvairītos no iespējamas avārijas situācijas izraisīšanas.

Avārijas situācijas gadījumā, sazinieties ar savu apsaimniekotāju. AS Hausmaster saviem klientiem nodrošina palīdzību stundas laikā no pieteikuma brīža.